A négy helyszínen megrendezett körzeti verseny mindegyikéből a legtöbb pontszámot elért első két csapat volt a továbbjutó. A mi körzetünkben, a "George Coşboc" Általános Iskolában, a Rügyek a III. helyre szorult. Nagyon erős ellenfeleink voltak, és a vetélkedő során csapatunkban sem volt meg a kellő összhang.
Kicsit csalódottak voltunk az eredményhírdetés után, mikor rádöbbentünk arra, hogy nem kerültünk továbbjutó helyre. Egyik tanulónk lehajtott, bús fejjel ismerte el, hogy ezen a veresenyen többet is tehetett volna, és szemében ott csillogott egy könnycsepp.
Útban hazafelé, eredményhírdetés után kb. egy órával, mikor már örültünk a III. helynek, megcsörrent a telefon. A verseny megyei főszervezője, Tankó Zita hívott, aki akkorra már összesítette a négy körzet eredményeit, és felajánlotta, hogy vegyünk részt a megyei döntőn, mivel a csapatunk által elért 79,25 pont nagyobb volt, mint a többi három körzetben első helyezést elért csapatok pontszáma. Megköszöntük a lehetőséget, de nem mondtunk azonnal igent, mert tudtuk, hogyha elfogadjuk, akkor nagyon sokat kell munkálkodnunk az elkövetkezendőkben. A gyermekek elé tártuk a helyzetet, és a három jelenlevő, Hanna, Jonatán és Dani, úgy döntött, hogy vállalja az elkövetkező munkát és megmérettetést. Ábel pozitív hozzáállása mindnyájunk előtt ismeretes volt. A gyerekek örömét és lelkesedését látva, mi, tanítók is feltöltődtünk, és boldogan mondtunk igent az elénk táruló lehetőségnek. Ilyen göröngyös úton jutottunk be a megyei döntőbe, kilencedik csapatként.A megyei döntő zsűrijét alkotó pedagógusok elfogulatlanok voltak a csapatokkal szemben.
Anyanyelv témakörrel kezdődött a vereseny. A III-IV osztályosoknak megadott betűvel kellett felsorolniuk Kányádi Sándor tavaszi verseiből állatot, növényt és verscímet; majd megadott szavakkal kellett verset faragniuk. Az I-II osztályosok párosítottak, anagrammát oldottak, szavakat egészítettek ki állatnevekké.
Matematikánál nem a számolásé, hanem a logikáé volt a főszerep.
Állatvilágnál a csapattagoknak egy "állat bőrébe kellett bújniuk". Jelenetet rögtönöztek a tanulók, melyben elő kellett adniuk a megnevezett állat terveit a jövőre nézve, különös tekintettel annak életterére és utódgondozására. A bemutatásban minden csapattagnak részt kellett vennie, és használniuk kellett a jövő időt. A Rügyekből kakukk lett, nagyszerűen, összhangban, érdeklődést felkeltően adta elő a jelenetet.
Idegen nyelv témakörben zenés-mozgásos gyermekjátékokat mutattak be a csapatok.
A mi csapatunk egy angol tavaszi jelenettel állt elő, melyben a szarvas, a mókus és a széncinke felkelti, jókedvre deríti, és táncra hívja a még álmos mackót.
EU témakörben a tagállamok és azok fővárosainak ismeretéről kellett meggyőzni a zsűrit.Händel Messiásából a Halleluját, Vivaldi Négy évszakának Tavaszából a II. tételt és még két modern zenei számot kellett felismerniük a tanulóknak zene témakörben.
Híres embereknél a festőket és műveiket nevezték meg a tanulók. Munkácsi Mihály, Szinyei Merse Pál, Van Gogh és Michelangelo tavaszi és húsvéttal kapcsolatos munkáit kellett felismerniük a csapattagoknak.
Gyakorlati ismereteknél két hímes tojás mintáját nagyították fel az I-II osztályosok, a III-IV-esek pedig fel kellett soroljanak tojásfestő technikákat, s a felsoroltak közül egyet írásban be is kellett mutatniuk.